Fotbalové peníze již pomáhají

V průběhu první poloviny měsíce srpna 2014 jsou postupně osmi harrachovským rodinách předávány v hotovosti peníze z letošní jarní dobročinné akce Pomáháme fotbalem. Každému z osmi harrachovských handicapovaných občanů náleží částka ve výši 16.750 korun, což je opět více než loni, a to navíc se počet obdarovaných ještě o jednoho navýšil.

Letošní ročník Pomáháme fotbalem vynesl ve prospěch harrachovských znevýhodněných úctyhodnou částku 134.000 korun českých. To je více než se původně počítalo při konání akce samotné, když v jejím průběhu byl předáván k rozdělení symbolický šek ve výši 127.400 korun. Ke sponzorským penězům totiž navíc přibyly i příspěvky od návštěvníků akce, kteří formou koupě odznáčku či trička mohli také na tuto dobročinnost prospět. K tomu navíc přispěly i tržby z prodeje občerstvení, které zajišťoval OREA Vital Hotel Sklář. Ten navíc ještě pro obdarované opět poskytne balíček regeneračních procedur.

M. Soukup

Celkem jsme za tři roky každé rodině harrachovských osudem znevýhodněných občanů přispěli na financích a darech částkou kolem 50 tisíc korun. Troufám si říci, že to není malá částka s ohledem na místní rozměry. Z počátku skromný místní charitativní projekt se stává zavedenou značkou na poli neziskové pomoci občanům Harrachova", uvedl jeden z pořadatelů akce Tomáš Vašíček.

Úspěch v podobě vybrané cílové peněžní částky především závislý na ochotě spolupracujících sponzorů. Těm a také dobrovolných pomocníkům při této dobročinné akce patří velký dík a uznání." To závěrem doplňuje druhý z pořadatelů Tomáš Ploc.

Více obrázků z předávání dobročinných peněz najdete na facebooku Pomáháme fotbalem Harrachov a Váš Harrachov.