Pátý ročník Pomáháme fotbalem přinesl handicapovým dětem k rozdělení minimálně 80.000,- korun

Ke spokojenosti pořadatelů, sponzorů, partnerů, hráčů, dětských účastníků a v neposlední řadě samotných diváků, proběhl 5. ročník benefiční akce pod názvem „Pomáháme fotbalem“. Ta byla i letos obohacena o dětský den, který se běžel souběžně s fotbalovým kláním. To vše na fotbalovém hřišti v Harrachově v první červnovou sobotu roku 2016.

Pan Krakonoš společně s Trautenberkem požehnal 5. ročníku harrachovské fotbalové dobročinné akce nejen svou přítomností, ale i převážně příznivým počasím. Nejen díky tomu celá akce dopadla na jedničku, výborně byl totiž připraven dětský den se spoustou atrakcí (střílení ze vzduchovky za asistence biatlonové reprezentantky Evy Puskarčíkové, jízda na kole, jízda na laně, malovaní na obličej, jízda na živých koních, aj.). Děti se skvěle bavily a při splnění všech disciplín si odnesly i hodnotné dárky. Při následném fotbalovém klání se početnému publiku představilo celkem 6 fotbalových týmů (Stará garda Harrachov, Stará garda Libštát, OREA Resort Sklář, Legendy českého lyžování, Odborový klub Policie, a též polští hosté z týmu Tatra Krzeniów Nowy Kosciol). Speciálními hosty na závěr turnaje při superfinále bylo herní vystoupení týmu All Stars týmu, za který nastoupili legendy jako Jiří Novotný, Jiří Jeslínek či Václav Budka.

Třešničkou na dortu bylo předání šeku ve výši 80.000,-Kč k rozdělení mezi harrachovské rodiny pečující o dítě s handicapem, ten symbolicky převzala nejúspěšnější česká neslyšící lyžařka Tereza Kmochová. Nicméně konečná výše rozdělované částky bude možná ještě vyšší! Započte se do ní následně také tržba z prodeje občerstvení a také příspěvky od návštěvníků, kteří se kupovali odznáčky i trička s emblémy akce. Navíc nadále kdokoliv může dále na tuto dobrou věc přispět libovolnou částkou na transparentní účet Nadačního fondu Pomáháme fotbalem* Na organizační zabezpečení celé akce ve formě dotace přispěje také Liberecký kraj.

Celkem již za uplynulé pět ročníků se na financích a darech vybrala částka v přibližné výši přes půl milionu korun. Součástí dobročinné akce bylo také večerní hudební vystoupení.

Během celého sportovně-benefičního dne se na harrachovském fotbalovém hřišti v rolích hráčů zúčastněných týmů s jejich doprovodem, aktivně zapojených dětí do soutěží při dětském dni i přihlížejících diváků z řad široké veřejnosti vystřídalo jasně na 500. Což svědčí každoročně zvýšený zájem jakoukoliv formou být na akci účasten, což je pro organizátory potěšujícím zjištěním i elánem do budoucna.

„Velmi nás těší opakovaný kladný přístup všech našich sponzorů, přispěvatelů a partnerů. Bez nich by tato benefiční akce neměla každý rok kvalitativní růst. Od loňska je navíc profesionálněji zastoupena zřízením nadačního fondu stejného jména. Do budoucna chceme výběr příspěvků pro místní hendikepované občany rozšířit o konání ještě i jinak zaměřených společenských akcí,“ sdělil spolupořadatel tohoto benefičního počinu Tomáš Vašíček.

Vítězi fotbalového miniturnaje se stali hráči týmu Staré gardy Libštát, kteří si pak za odměnu zahráli superfinále pro výběru hvězd, kde v řádné hrací době sice prohráli, ale v rámci závěrečných penaltových kopů byli naopak úspěšní. Druzí pak skončili hráči domácího týmu Staré gardy Harrachov, třetími borci OREA Resort Sklář. Krásné čtvrté a páté místo náleží výběru z Polska, resp. Lyžařům. Šestými se stali policejní odboráři z Jablonce nad Nisou.

Veselá nálada ve velkokapacitním stanu plzeňského pivovaru při cateringu OREA Resort Sklář po skončení zápasů panovala až do časných ranních hodin.

Třešničkou na dortu bylo předání šeku ve výši 80.000,-Kč k rozdělení mezi harrachovské rodiny pečující o dítě s handicapem, ten symbolicky převzala nejúspěšnější česká neslyšící lyžařka Tereza Kmochová.


Nicméně konečná výše rozdělované částky bude možná ještě vyšší! Započte se do ní následně také tržba z prodeje občerstvení a také příspěvky od návštěvníků, kteří si kupovali odznáčky i trička s emblémy akce. Navíc nadále kdokoliv může i nadále na tuto dobrou věc přispět libovolnou částkou na transparentní účet Nadačního fondu Pomáháme fotbalem. Na organizační zabezpečení celé akce ve formě dotace přispěje také Liberecký kraj. Letos na transparentní konto přispělo nově i Město Harrachov. Celkem již za uplynulých pět ročníků se na financích a darech vybrala částka v přibližné výši přes půl milionu korun.

Fotogalerie