Čtvrtý ročník Pomáháme fotbalem

Čtvrtý ročník Pomáháme fotbalem přinesl handicapovým dětem k rozdělení minimálně 100.000,- korun

Pan Krakonoš společně s Trautenberkem požehnal 4. ročníku harrachovské fotbalové dobročinné akce nejen svou přítomností, ale i převážně příznivým počasím. Nejen díky tomu celá akce dopadla na jedničku, výborně byl totiž připraven dětský den se spoustou atrakcí (trestné kopy na čarodějnici, střílení ze vzduchovky, jízda na kole, jízda a chůze na laně, malovaní na obličej, jízda na živých koních, aj.). Děti se skvěle bavily a při splnění všech disciplín si odnesly i hodnotné dárky. Při následném fotbalovém klání se početnému publiku představilo celkem 5 fotbalových týmů (Stará garda Harrachov, Stará garda Libštát, CIMEX group, Václaváci - s legendami českého lyžování a nově též polští hosté z týmu Tatra Krzeniów Nowy Kosciol) Bohužel vinou zranění (např. Horsta Siegla a Ivo Ulicha) chybělo letos s omluvenkou na poslední chvíli mužstvo Strahova 1830, které alespoň divácky zastoupil Josef Obajdin.

Třešničkou na dortu bylo předání šeku ve výši 100.000,-Kč k rozdělení mezi harrachovské rodiny pečující o dítě s handicapem, který symbolicky za všechny budoucí obdarované žadatele převzala neslyšící úspěšná česká lyžařka Tereza Kmochová, držitelka letošních 5-ti zlatých medailí z deaflympiády v ruském Magnitogorsku. Nicméně konečná výše rozdělované částky, bude ještě vyšší! Započte se do ní následně také tržba z prodeje občerstvení a také příspěvky od návštěvníků, kteří se hojně kupovali odznáčky i trička s emblémy akce. Navíc nyní kdokoliv může dále na tuto dobrou věc přispět libovolnou částkou na transparentní účet Nadačního fondu Pomáháme fotbalem.

Celkem již za uplynulé čtyři ročníky se na financích a darech vybrala částka v přibližné výši půl milionu korun. Součástí dobročinné akce bylo také večerní hudební vystoupení.

Velmi nás těší opakovaný kladný přístup všech našich sponzorů, přispěvatelů a partnerů. Bez nich by tato benefiční akce neměla každý rok kvalitativní růst. Od letoška je navíc profesionálněji zastoupena zřízením nadačního fondu stejného jména. Do budoucna chceme výběr příspěvků pro místní handicapované občany rozšířit o konání ještě i jinak zaměřených společenských akcí," sdělil spolupořadatel tohoto benefičního počinu Tomáš Vašíček.

Fotbalový miniturnaj

Vítězi fotbalového miniturnaje se stali hráči týmu Václaváci (s legendami českého lyžování), druzí pak vinou horšího vzájemného skóre skončili polští fotbalistě, třetími borci Staré gardy Harrachov a krásné čtvrté a páté místo náleží výběru CIMEX group a libštátské Staré gardě.

Veselá nálada ve velkokapacitním stanu plzeňského pivovaru při cateringu OREA Resort Sklář po skončení zápasů panovala až do časných ranních hodin.

Ke spokojenosti pořadatelů, sponzorů, partnerů, hráčů, dětských účastníků a v neposlední řadě samotných diváků, proběhl 4. ročník benefiční akce pod názvem „Pomáháme fotbalem". Ta byla i letos obohacena o dětský den, který předcházel fotbalovému klání a pozdějšímu večernímu koncertu. To vše na fotbalovém hřišti v Harrachově v poslední květnový pátek roku 2015.

Obsáhlá fotogalerie z akce je dispozici k volnému stažení na facebookových stránkách Pomáháme fotbalem Harrachov

Šek převzala Tereza Kmochová
Děti si opět užily při zdolávání atrakcí...
A samozřejmě nechyběl fotbal...

Fotogalerie